در راستای تکمیل مراحل طرح بازسازی و طلاکاری ایوان حرم حضرت ابوالفضل عباس (علیه السّلام) کارکنان بخش فنی و مهندسی این آستان کار نصب کتیبه های قرآنی را بر دیوار ایوان آغاز کردند.
در همین راستا مهندس ضیاء مجید الصائغ، رئیس بخش پروژه های مهندسی در آستان مطهر عباسی گفت: این پروژه با توجه به بعد معنویش، یکی از پروژه های مهم به حساب می آید، زیرا در ورودی باب قبله حرم حضرت ابوالفضل عباس (علیه السّلام) قرار دارد.
وی گفت: بعد از نصب کاشیهای طلاکاری شده ایوان طلا، ما به بخش مهمی رسیدیم که همان نصب کتیبه های قرآنی در وسط ایوان است. این کتبه ها آمیخته ای از هنر معرق کاری و نقوش اسلامی است و در آن سنت گرایی و طراحیهای جدید با نقوش اسلامی مدرن لحاظ شده است.
وی تصریح کرد: کتیبه های قرآنی شامل سه متن قرآنی می شود که در سه طرف آن نوشته شده است تا زائران بتوانند متن را به صورت کامل بخوانند.
- نوع خط به کار گفته شده در این کتیبه ها «ثلث جلی مشبع» است که با طلای 24 عیار طلاکاری شده می باشد.
- ضلع راست با اندازه cm ٣٥١ × cm ٨٠ است که بر روی آن، سوره اخلاص نوشته شده است.
- ضلع میانی با اندازه cm ٧٠٠ × cm ٨٠ بوده که بخشی از آیه 177 سوریه بقره بر آن نگاشته شده است.
- ضلع چپ با اندازه cm ٣٤٩ × cm ٨٠ بوده و سوره الکوثر بر روی آن نگاشته شده است. - مجموع طول سه ضلع کتیبه cm ٨٠ × m 14 است.

آموزش تصویری حج عمره

وهابیت معتقد است خداوند مثل ما انسان ها دست و پا و چشم و گوش دارد . روزی یکی از عالمان آنها در یکی از مساجد مشغول سخنرانی درباره ی همین موضوع بود. اتفاقاً یکی از علمای شیعه نیز در این جلسه حضورداشت. عالم وهابی : خداوند دارای دست است چراکه در قرآن آمده است «خَلَقتُ بــِیَدَیَّ» و خداوند دارای دو گوش است چون در قرآن گفته شده «هو السمیع العلیم» و ... . شما اهل جهنم باشند .

Template Design:Dima Group